Cyberbully

6. dubna 2014 v 13:55 |  Moje názory
Na začátek bych poděkovala A.Za navržení tohohle článku. :D

Když to shrnu ve filmu jsou nejhlavnější tyhle postavy: Taylor (Emily Osment) Její dvě kamarádky Samantha a Cheyenne. Ta první zmiňovaná kamarádka je důležitější,protože ve filmu hraje důležitější roli.A nakonec Lindsay a její stejně blbí kamarádky.(Je to taková ta parta lidí,co každého ponižuje..) Abych nezapoměla ještě kluk,který se Taylor líbí.(Nevzpomínám si na jméno)
Děj pojednává o Taylor,ktrerá bydlí se svým bratrem a mámou.Její táta si našel mladší ženu odstěhoval se.Začíná to tím,že Taylor má narozeniny a dostane svůj vlastní počítač,ale diví se protože její máma je proti internetu a sítím ve kterých se sdílejí osobní informace,ale jelikož chce Taylor psát,dá jí ho, aby se mohla pořádně vypsat.Potom si s těm kamarádkama založí účet na clicksters.Je to síť podobná facebooku,ve který jsou i místnosti pro třídy.Její bratr se potom nabourá do jejího profilu a napíše jí do statusu něco ve stylu: Jsem moc zlobivá holka,měli byste mi naplácat.A tím odstartuje to,že jí Lindsay a její parta začne ještě víc šikanovat.Nebudu psát všechno co se bude dít a hned přejdu k tomu nejdůležitějšímu.Přeskakuju trochu pořadí toho jak se věci stali,ale jinak byste to nepochopili.Samanthu dříve využil jeden kluk Charlie a kluk,který se líbí Taylor chodí do stejného týmu.Taylor jednou Samanthu naštve a ona založí na clicksters fake účet kluka jménem James,aby Taylor ochránila před tím co se jí líbí.Jednou napíše na její profil,že s ním spala a že něco chytil.Taylor se zhroutí ,natočí video ve kterým říká,že nechápe proč jí všichni nenávidí,ale že už se taky nenávidí.A potom se chce zabít tím,že spolyká prášky.Na konec napíšu jenom to,že se jí to nepovede....

Co si o tom myslím já?
Myslím,že by ten film měli vidět všichni co nadávají na internetu nebo šikanují ostatní lidi i ve skutečnosti.Film má rozhodně co říci,akorát si myslím,že bych se v některých situacích zachovala úplně jinak.Nejhorší scéna je když se chce zabít a říká,že se chce zabít..Ten konec je trochu divný,protože pochybuju,že by to takhle dobře dopadlo i ve skutečnosti.Jinak bych chtěla říct,že vím jaké to je když se vám někdo nabourá do profilu,protože se mi to taky stalo.Film bych rozhodně doporučila.Dívala jsem se na něj už asi 100x.

Na závěr bych dala pár úryvků ze stránk,jak popisují co to je kyberšikana.

Cílem kyberšikany je někomu ublížit nebo ho zesměšnit za použití elektronických prostředků.Je to úmyslné, nepřátelské chování, které se obvykle opakuje. Jednotlivec nebo skupina útočníků ubližuje takovým způsobem, že se oběť nemůže účinně bránit.

Jedná se o šikanování jiné osoby pomocí informačních technologií - internetu, mobilních telefonů, apod. (např. vydírání, ubližování, ztrapňování, obtěžování, ohrožování, zastrašování apod.).
Nejčastější projevy:
a) Zasílání urážlivých a zastrašujících zpráv nebo pomluv (e-mail,SMS, chat, ICQ, Skype)
b) Pořizování zvukových záznamů, videí či fotografií, jejich upravování a následné zveřejňování s cílem poškodit vybranou osobu (předem připravený fyzický útok, natáčení učitele apod.)
c) Vytváření internetových stránek, které urážejí, pomlouvají nebo ponižují konkrétní osobu (blogy a jiné www stránky)
d) Zneužívání cizího účtu - krádež identity (e-mailového, diskuzního apod.)
e) Provokování a napadání uživatelů v diskuzních fórech, tapetování (chatovací místnosti apod.)f) Odhalování cizích tajemství
g) Vydírání pomocí mobilního telefonu nebo internetu
h) Obtěžování a pronásledování voláním, psaním zpráv nebo prozváněním

Kyberšikana je palčivý problém, který se rychle rozšiřuje i do českých škol a dětských kolektivů. Obecně se jako kyberšikana označuje užití komunikační a informační technologie, zejména mobilních telefonů a Internetu, k úmyslnému ublížení druhým. Přečtěte si, jak konkrétně se může kyberšikana projevovat.Kybernetická šikana má stejný cíl jako klasická fyzickášikana: ublížení a ponížení oběti. Kybernetická šikana přitom ale používá jiné prostředky, kromě toho se ale od klasické šikany liší dalšími rysy.

Jinak dodám,že v některých zemích je to trestný čin.

A na úplný závěr dám odkaz na film s českými titulkami.
http://www.youtube.com/watch?v=0YSLnEK9j14
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám blog?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama