Duben 2014

Závislosti

29. dubna 2014 v 9:28 Téma týdne
Řekla bych,že člověk může být zavislý na čemkoliv.Ať už je to nějaká věc nebo cokoli jiného.Je závislost špatná nebo dobrá? Myslím,že v některých případech dobrá a v některých špatná.Například když je někdo závislý na drogách,kouření a alkoholu, je to špatné,ale tohle by napadlo asi každého.A na čem jsem já zavislá?

1) určitě na telefonu,ten prostě musím mít vždycky sebou a když ho nemůžu najít zbláznila bych se :D

2) Muzika, není den kdybych neposlouchala žádnou písničku

3) seriály, sem závislá na spoustu seriálech, např.Chůva k pohledání,Partička,Ulice,Top Gear,Kobra 11,Přátelé,....

4) Formule 1, koukám na každý závod, a když ne, není to moje vina, ale nejmenované televize, protože program na kterým jí někdy dávají prostě nemůžeme naladit

5) sladkosti , asi jako každej, mám ráda sladký :D

6) koukání na filmy při jídle :D

7) momentálně sem taky závislá na Tokio Hotel i když už dlouho nezpívají ..

8) Procházky ve tmě, není nic lepšího než procházet se ve tmě :3

9) a jako poslední asi nehty :D protože na ně furt koukám :D

Vojenské muzeum Praha

10. dubna 2014 v 20:38 Výlety/Zážitky
Ahoj ! Včera jsme byli ve vojenském muzeu v Praze.Cesta autobusem byla nekonečná.Ještě když sedíte kousek od lidí, které nesnášíte.Když jsme konečně asi po 2 hodinách byli na místě, autobus nás vysadil úplně blbě někde u zastávky MHD.Potom jsme se vydali směrem k muzeu, ale to bych nebyla já, aby se mi něco nestalo.Jedna holka mi šlápla na nohu a zula se mi bota, takže jsem šla kousek v ponošce xD.Když jsme konečně přišli k muzeu,mimochodem jde se do pěknýho kopečka, tak jsme zjistili, že jdeme nejdřív k soše Jana Žižky.Jde se vážně úžasně.Jeden kopeček za druhym a ke konci ještě nádherně dlouhý schody.Ale zvládli jsme to a výhled byl super.Když jsme si to tam pořádně prohlídli, šli jsme zase zpátky.Teď se šlo,ale mnohem líp,protože se šlo z kopečka.Před muzeem byl nějakej tank, a tak jsem si ho hned vyfotila.Před vstupem fo muzea nám učitelka řekla ať se chováme slušně a někdo doplnil, že byla porada.Učitelka na to, že je ráda, že jsme to pochopili a šli jsme dovnitř.Mohli jsme si odložit věci, ale ty lidi byli divný a tak jsem si ty věci nechala u sebe.Učitelka nám potom řekla, že dostaneme pracovní list, kterej budem vyplňovat. To mě dostalo, protože jsem myslela, že si budeme jenom prohlížet a ne že budem vyplňovat nějakej pracovní list.No nic.Rozdělili nás na dvě skupiny a šli jsme.Měli jsme smůlu na průvodce, protože mluvil nesrozumitelně, takže mu nikdo skoro nic nerozuměl.Jinak to bylo docela fajn.Nejvíc mě zaujala asi mapa se všema koncetračníma táborama, hlava kterou měl nějakej němec na stole jako těžítko a taky to jak to němci měli promyšlený.Měli vychytanej každej detail pro rozdělování lidí podle očí, vlasů, pleti i hodnosti atd.Bylo tam spoustu modelů vojáků, bitev, letadel a zbraní.
Výlet hodnotím kladně i když měl své mouchy.Ale jestli se zajímáte o válku a budete mít štěstí na průvodce určitě muzeum navštivte a nezapomeňte se stavit u sochy Jana Žižky. :)

Život mimo Zemi

6. dubna 2014 v 14:22 Téma týdne
Život mimo Zemi..
Zajímavé téma,zajímalo by mě kolik lidí v něj věří.Já osobně věřím v to,že nejsme ve vesmíru sami.Ne,že bych si myslela,že ve vesmíru lítají ufa a mimozemšťani.To opravdu ne,ale když se mohla stvořit Země a my.Proč by někde ve vesmíru nemohli existovat další tvorové,například podobní člověku nebo zvířatům? Tady na Zemi je stejně spousta věcí,které se nedají pochopit.Například telefonování,když mluvíte s člověkem,který je od vás vzdálený třeba i tisíce kilometrů.Televize,jak můžeme vidět něco živě i když tam nejsme přítomní.A takhle bych mohla pokračovat do nekonečna.

Když to vezmu z jiné stránky.Jestli bysme my mohli žít na jiné planetě než Zemi.Myslím,že jo,potože když najdeme planetu podobné Zemi tak se tam třeba někdy přestěhujeme.Stejně jestli se budeme takhle rozšiřovat a dál ničit Zemi,stejně nám nic jiného nezbyde,protože Země nám už bude malá a nebo nebudeme mít dostatek surovin pro všechny lidi.Jasně tohle všechno je ještě strašně daleko,ale stejně se to jednou stane.Stejně jako se teď lítá do jednotlivých států nebo někteří i do vesmíru.Jednou se bude lítat z planety na planetu.

Cyberbully

6. dubna 2014 v 13:55 Moje názory
Na začátek bych poděkovala A.Za navržení tohohle článku. :D

Když to shrnu ve filmu jsou nejhlavnější tyhle postavy: Taylor (Emily Osment) Její dvě kamarádky Samantha a Cheyenne. Ta první zmiňovaná kamarádka je důležitější,protože ve filmu hraje důležitější roli.A nakonec Lindsay a její stejně blbí kamarádky.(Je to taková ta parta lidí,co každého ponižuje..) Abych nezapoměla ještě kluk,který se Taylor líbí.(Nevzpomínám si na jméno)
Děj pojednává o Taylor,ktrerá bydlí se svým bratrem a mámou.Její táta si našel mladší ženu odstěhoval se.Začíná to tím,že Taylor má narozeniny a dostane svůj vlastní počítač,ale diví se protože její máma je proti internetu a sítím ve kterých se sdílejí osobní informace,ale jelikož chce Taylor psát,dá jí ho, aby se mohla pořádně vypsat.Potom si s těm kamarádkama založí účet na clicksters.Je to síť podobná facebooku,ve který jsou i místnosti pro třídy.Její bratr se potom nabourá do jejího profilu a napíše jí do statusu něco ve stylu: Jsem moc zlobivá holka,měli byste mi naplácat.A tím odstartuje to,že jí Lindsay a její parta začne ještě víc šikanovat.Nebudu psát všechno co se bude dít a hned přejdu k tomu nejdůležitějšímu.Přeskakuju trochu pořadí toho jak se věci stali,ale jinak byste to nepochopili.Samanthu dříve využil jeden kluk Charlie a kluk,který se líbí Taylor chodí do stejného týmu.Taylor jednou Samanthu naštve a ona založí na clicksters fake účet kluka jménem James,aby Taylor ochránila před tím co se jí líbí.Jednou napíše na její profil,že s ním spala a že něco chytil.Taylor se zhroutí ,natočí video ve kterým říká,že nechápe proč jí všichni nenávidí,ale že už se taky nenávidí.A potom se chce zabít tím,že spolyká prášky.Na konec napíšu jenom to,že se jí to nepovede....

Co si o tom myslím já?
Myslím,že by ten film měli vidět všichni co nadávají na internetu nebo šikanují ostatní lidi i ve skutečnosti.Film má rozhodně co říci,akorát si myslím,že bych se v některých situacích zachovala úplně jinak.Nejhorší scéna je když se chce zabít a říká,že se chce zabít..Ten konec je trochu divný,protože pochybuju,že by to takhle dobře dopadlo i ve skutečnosti.Jinak bych chtěla říct,že vím jaké to je když se vám někdo nabourá do profilu,protože se mi to taky stalo.Film bych rozhodně doporučila.Dívala jsem se na něj už asi 100x.

Na závěr bych dala pár úryvků ze stránk,jak popisují co to je kyberšikana.

Cílem kyberšikany je někomu ublížit nebo ho zesměšnit za použití elektronických prostředků.Je to úmyslné, nepřátelské chování, které se obvykle opakuje. Jednotlivec nebo skupina útočníků ubližuje takovým způsobem, že se oběť nemůže účinně bránit.

Jedná se o šikanování jiné osoby pomocí informačních technologií - internetu, mobilních telefonů, apod. (např. vydírání, ubližování, ztrapňování, obtěžování, ohrožování, zastrašování apod.).
Nejčastější projevy:
a) Zasílání urážlivých a zastrašujících zpráv nebo pomluv (e-mail,SMS, chat, ICQ, Skype)
b) Pořizování zvukových záznamů, videí či fotografií, jejich upravování a následné zveřejňování s cílem poškodit vybranou osobu (předem připravený fyzický útok, natáčení učitele apod.)
c) Vytváření internetových stránek, které urážejí, pomlouvají nebo ponižují konkrétní osobu (blogy a jiné www stránky)
d) Zneužívání cizího účtu - krádež identity (e-mailového, diskuzního apod.)
e) Provokování a napadání uživatelů v diskuzních fórech, tapetování (chatovací místnosti apod.)f) Odhalování cizích tajemství
g) Vydírání pomocí mobilního telefonu nebo internetu
h) Obtěžování a pronásledování voláním, psaním zpráv nebo prozváněním

Kyberšikana je palčivý problém, který se rychle rozšiřuje i do českých škol a dětských kolektivů. Obecně se jako kyberšikana označuje užití komunikační a informační technologie, zejména mobilních telefonů a Internetu, k úmyslnému ublížení druhým. Přečtěte si, jak konkrétně se může kyberšikana projevovat.Kybernetická šikana má stejný cíl jako klasická fyzickášikana: ublížení a ponížení oběti. Kybernetická šikana přitom ale používá jiné prostředky, kromě toho se ale od klasické šikany liší dalšími rysy.

Jinak dodám,že v některých zemích je to trestný čin.

A na úplný závěr dám odkaz na film s českými titulkami.
http://www.youtube.com/watch?v=0YSLnEK9j14

One Direction-My story

5. dubna 2014 v 20:37 Moje názory
Tenhle článek jsem plánovala strašně dlouho a konečně ho píšu :)
Při pohledu na nadpis každýho napadne,že jsem jenom další náctiletá puberťačka co je do nich zblázněná.Taková ale nejsem.Jelikož to letos budou 3 roky, co jsem je začala mít ráda,chtěla bych se s vámi podělit jak jsem je poznala atd..

Byl nudnej den jako obvykle a já sem projížděla fb,až jsem narazila na fotku 5 kluků,kteří byli o sebe opřený (Dirrctioners určitě vědí,kterou myslím) a protože se mi líbili uložila jsem si jí a dál to neřešila.

O asi měsíc později v říjnu 2011 jsem byla zase na fb a ten den nějaká holka napsala,že 1D jsou fajn,ale že Justin je lepší.Zajímalo mě co nebo kdo jsou 1D,protože jsem to v tý době vůbec netušila.A tak jsem najela na google a zadala 1D.Vyjelo mi spoustu informací ve stylu : One Direction ,britsko-irská skupina,vytvořená v x-factoru 2010.Už jsem konečně věděla co jsou 1D,že je to One Direction a začala se o ně zajímat.Vůbec jsem nevěla jak se jmenujou a další věci.Nejvíc se mi v tu chvíli zalíbil Liam.Ještě ten den jsem napsala kamarádkám co si myslí o 1D.Mysleli si že jsou v pohodě takže jsem byla ráda.

První písnička kterou jsem si stáhla byla One Thing a jelikož se mi líbila poslouchala jsem jí docela často.Další den jsme se myslím s kámoškou o nich bavili a já jí poprosila jestli by mi nějaký videa s 1D nestáhla,poslala jsem jí odkazy videí a ona mi je pak poslala.Potom když jsem se na ně dívala začínala jsem je mít ráda čím dál tím víc.Ale už jsem neměla nejradši Liama,ale Harryho.Netuším proč,ale on mě prostě dostal nejvíc.

Stahovala jsem si další a další písničky,fotky,videa a chtěla jsem vědět kde jsou.Čekala jsem na každej novej videoklip či písničku a časem se stali mojí nejoblíbenější skupinou.Neměla jsem nikoho předtím tak ráda jako je.Teda samozřejmě kromě Fernanda a F1.Jsem strašně ráda,že jsem s nima prožila všechny jejich úspěchy atd.Jsem na ně nehorázně pyšná akorát mě mrzí,že jsem je nepoznala hned jak začínali v X-Factoru.

Pamatuju si jak jsem jak pitomec čekala s kamarádkou ve škole na odhalení Big Announcement ,toho překvapení.Byla jsem strašně zklamaná,že je to jenom Where We Are Tour,protože mi bylo jasný,že sem stejně nepřijedou.

Je spousta věcí který bych do tohohle článku chtěla napsat,ale jelikož se neumím vyjadřovat,prostě to nedokážu napsat.
Je jedna věc kterou sem ještě napíšu.Vždycky když mi bylo hrozně,pustila jsem si 1D nebo koukala na jejich videa a bylo mi líp.

Tenhle rok,ale jako kdyby se něco změnilo.Už mě nebaví sledovat kde kluci jsou.Možná proto,že je stejně nikdy neuvidím.Mám je ale ráda dál a budu je mít ráda navždycky,protože část svýho života jsem prožila s nimi a nelituju toho. Byl čas kdy jsem se na ně chtěla vykašlat,ale nešlo to.

Když vycházel film This Is Us,řekla jsem si pudu na něj a uvidím co se stane.Stalo se to že už na začátku filmu jsem se začala usmívat,protože my bylo jasný,že je prostě nedokážu nemít ráda.Seděla jsem uprostřed sálu a pokaždý když někam kluci ukazovali,vypadalo to jako když ukazují na mě.Byla jsem vážně nadšená.Navíc byla jsem v sále s 2 kamarádkama a asi 3 lidma.Ty ale asi v polovině odešli a my tam byli sami.Bylo to vážně úžasný.I ten pocit,že pro mě 1D znamenaj víc než pro ně.

Jednou když jsem měla hroznou náladu,řekla jsem si buď vklidu ještě máš 1D.Ale potom mi došlo,že je vlastně vůbec nemám a v tu chvíli se ve mě něco zlomilo.Strašně to bolelo,to vědomí,že jsem jim totálně ukradená.

Teď je to asi tak,že už se o ně nezajímám.Ne že bych je neměla ráda,mám ale jenom jednoho.. Za ty 2 a něco roku jsem měla nejradši Liama a potom Harryho.Když jsem na něj byla naštvaná tak byli časy kdy jsem si nejvíc oblíbila Nialla a potom Zayna,ale stejně pro mě nejvíc znamená Harry.Ale o něm samotným napíšu jiný článek.

Na závěr se omlouvám,jestli některé věty nedávají smysl nebo jestli jsou časová období přehozená,ale já jsem to neřešila.

Ještě bych chtěla dodat,že nikdo nepochopí jak strašně moc je mám ráda a co pro mě znamenají.Neposlouchám cizí rozhovory,ale když někdo řekne One Direction hned to slyším.Taky bych chtěla dodat,že nejsem jedna z těch fanynek který kluky brání jak blázen a je zaslepená.Když maj kluci pravdu,souhlasím s nimi a když ne tak s nima nesouhlasím,mám přece svůj názor a to že je mám ráda neznamená,že jim musím všechno odsouhlasit jak pejsánek.

Je úžasný,že když vidím nápis One Direction,vybavím si všechno co prožili a není to pro mě jen nápis,ale příběh.Někdo v tom vidí jenom 5 gayů,ale já 5 kluků který mi změnili život a který mám neskutečně moc ráda.Chce se mi brečet,ale i smát když si na ně vzpomenu.
Ještě dodám že kdybych měla vybrat nejlepší písničku nebo videoklip asi bych psala hodně dlouho.Předtím jsem strašne stahovala jejich fotky.Počítač hlásí asi 7 000 fotek.

Harry Styles
Niall Horan
Zayn Malik
Louis Tomlinson
Liam Payne
5 kluků,které budu mít navždycky strašně ráda a kteří pro mě znamenají strašně moc.

Crazy Day -.-

2. dubna 2014 v 16:29 Další
Ahoj ! původně jsem chtěla napsat o filmu cyberbully,ale musím napsat o dnešním dni.

Začalo to docela normálně.Když pominu,že z fyziky zkoušela a psali jsme z chemie a příroďáku :D Druhou hodinu byla matika. Ze začátku bylo všechno normální učitel přišel a dali jsme mu nazpátek čtvrtletku (která je dost podstatná,jelikož s ní všechno souvisí,psali jsme jí v pondělí a včera jsme dostali známky..) a potom nám řekl,že si máme všechno zavřít,což znamenalo,že píšeme 10-ti minutovku.Jelikož bereme kužel,čekala jsem,že budeme psát normálně třeba objem nebo povrch.ALE omyl! Dal nám příklad,kterej byl strašně těžkej a nikdy jsme podobnej nepočítali.Hned jak jsem si přečetla zadání, bylo mi jasný,že to nemůžu nikdy vypočítat.V tu dobu jsem ještě nevěděla, proč jsme z toho psali.Tak jsem si řekla fajn tak dostanu 5 no.Ale potom zkoušel z ještě těžšího příkladu než byl v tý 10-ti minutovce a to už mi začalo bejt podezřelí,protože tohle nikdy nedělal.Tak vyzkoušel asi 4 lidi a všichni dostali 5 a ani se jim nedivim,protože já bych jí dostala taky.Potom teda ten příklad vypočítal sám,ale to už jsem byla hodně naštvaná,protože jsem nechápala co se děje.

Někdy potom o přestávce jsem se dozvěděla,že někdo z vedlejší třídy učitelovi hrábnul do tašky a sebral mu zadání.A jelikož učitel zjistil,že mu to zadání vzali a na matiku má nás a tu třídu, veděl že si to mezi sebou řikáme.Takže kvůli jednomu pitomcovi a blbí vedlejší třídě (ne kvůli všem..) jsme dneska psali a budem mít 5.Neřikám,že nikdo z naší třídy to zadání neviděl jasně,že pár lidem od nás to zadání taky ukázali,ale PROČ to máme odnést všichni? Já jsem to třeba měla celý dobře a ne kvůli tomu,že jsem to veděla,ale protože to umim.

Fakt nechápu proč to udělal.Jako kvůli pitomcovi,kterej je línej se učit,si o nás bude myslet to nejhorší a dostanem 5.Ono ani tak o tu 5 nejde.Jde o to jak si někdo může dovolit hrabat se v učitelových věcech a prostě mu to sebrat.Nechápu tyhle lidi,místo aby se to naučili tak podváděj.Jasně každej má někdy tahák,ale lést do cizích věcí je prostě moc.

Je mi na jednu stranu učitele líto,protože včera když nám dával známky tak řikal,že mu došlo,že tam kvůli něčemu je a potom se dozví,že někdo měl zadání.Musela to bejt pro něj hrozná rána.

Ale na druhou stranu jsem na něj naštvaná.Protože proč to mají odnést všichni? On si třeba myslí,že jsme to zadání měli všichni a přitom to tak neni.A taky mě naštvalo proč se nás nezeptal narovinu,ale udělal to tak,aby měl každej 5.. Uvidim co nám k tomu zítra řekne. Chtěla jsem se rozepsat protože jsem na toho tupce fakt naštvaná.. Je mi jasný,že to stejně nikoho zajímat nebude a tak když se najde někdo,kdo na to bude mít svůj názor nebo si to přečte budi ráda! :)